Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

( International Center for Study of the Phenomenon of Solidarność )

to powstała w 2018 roku jednostka naukowa Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie działająca we współpracy z Komisją Krajową NSZZ "Solidarność" 

„Jeden drugiego brzemiona noście"
NOWOŚCI
MCBFS NEWSLETTER

KONFERENCJA NAUKOWA

"Obudził w nas Solidarność. W 40 rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny"
W dniu 3 czerwca 2019 roku w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "Obudził w nas Solidarność. W 40 rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny" organizowana przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” oraz "Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności".


Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

RADA NAUKOWO- PROGRAMOWA MCBFS

Skład Rady Naukowo-Programowej MCBFS
Rada Naukowo-Programowa jest organem o charakterze programowym, doradczo-opniotwórczym. Podstawowym zadaniem Rady jest opracowanie i przyjęcie Uchwały Programowej Centrum na daną kadencję obejmującą ogólne i szczegółowe zadania związane z celami funkcjonowania Centrum. Uchwała Programowa przyjęta przez Radę Centrum podlega zatwierdzeniu przez Zespół Koordynatorów. Kadencja Rady trwa 5 lat. 
MIĘDZYNARODOWE CENTRUM BADAŃ NAD FENOMENEM SOLIDARNOŚCI

POWOŁANO DO ŻYCIA MCBFS

19 czerwca 2018 w Zakopanem, zostało podpisane porozumienie między Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym "Solidarność" dotyczące współpracy w ramach powołanego przez obie instytucje Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności. Umowę podpisali Wielki Kanclerz UPJPII abp Marek Jędraszewski i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.


GRANADA - 6TH ANNUAL INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL AND CONFERENCE

Deklaracja z Granady

W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku, na południu Hiszpanii, w Granadzie, rozpoczęła się kolejna Międzynarodowa Letnia Szkoła i Konferencja (International Summer School and Conference) “Beyond Secular Faith”. Na zaproszenie Arcybiskupa Granady, Javiera Martineza i Instytutu Filozofii “Edith Stein” w Granadzie, w tym roku Honorowym Współorganizatorem Szkoły Letniej jest Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność”.BADANIA

DZIEDZICTWO

OBECNOŚĆ

PROMOCJA

TRANSFORMACJA

Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

CONTACT US

International Center for Study of the Phenomenon of Solidarność