Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

( International Center for Study of the Phenomenon of Solidarność )

to powstała w 2018 roku jednostka naukowa Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie działająca we współpracy z Komisją Krajową NSZZ "Solidarność" 

„Jeden drugiego brzemiona noście"
NOWOŚCI
MCBFS NEWSLETTER

RADA NAUKOWO- PROGRAMOWA MCBFS

RADA NAUKOWO- PROGRAMOWA MCBFS

Skład Rady Naukowo-Programowej MCBFS
Rada Naukowo-Programowa jest organem o charakterze programowym, doradczo opiniodawczym. Podstawowym zadaniem Rady jest opracowanie i przyjęcie Uchwały Programowej Centrum na daną kadencję obejmującej ogólne i szczegółowe zadania związane z celami funkcjonowania Centrum.

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM BADAŃ NAD FENOMENEM SOLIDARNOŚCI

POWOŁANO DO ŻYCIA MCBFS
19 czerwca 2018 w Zakopanem, zostało podpisane porozumienie między Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym "Solidarność" dotyczące współpracy w ramach powołanego przez obie instytucje Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności. Umowę podpisali Wielki Kanclerz UPJPII abp Marek Jędraszewski i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

GRANADA - 6TH ANNUAL INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL AND CONFERENCE

Deklaracja z Granady
W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku, na południu Hiszpanii, w Granadzie, rozpoczęła się kolejna Międzynarodowa Letnia Szkoła i Konferencja (International Summer School and Conference) “Beyond Secular Faith”. Na zaproszenie Arcybiskupa Granady, Javiera Martineza i Instytutu Filozofii “Edith Stein” w Granadzie, w tym roku Honorowym Współorganizatorem Szkoły Letniej jest Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność”.

BADANIA

DZIEDZICTWO

OBECNOŚĆ

PROMOCJA

TRANSFORMACJA

Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

CONTACT US